Meble ratanowe, huśtawka i hamak ogrodowy – letni niezbędnik

hamak ogrodowyDo najpopularniejszych elementów ogrodowego wystroju należą ławy, huśtawki i hamaki oraz zestawy stołowe. Przygotowując nasz ogród do sezonu letniego, z pewnością pomyślimy o wygodnych meblach. Sprawią one, że spędzony w ogródku czas będzie jeszcze przyjemniejszy. Na co się zdecydować? Sklepy z wyposażeniem ogrodniczym oferują sporo ciekawych rozwiązań.

 

Jeśli chodzi o meble ogrodowe, do wyboru mamy drewniane, plastikowe oraz ratanowe. Te ostatnie mocno wyszły z mody. Są ładne i stylowe, natomiast nie nalezą raczej do praktycznych. Szybko ulegają zniszczeniu i nie są odporne na czynniki zewnętrzne. Najlepiej każdorazowo chować je na noc, aby uchronić nasze ratany przed ewentualnym deszczem. W przypadku mebli drewnianych sytuacja wygląda już lepiej. Odpowiednio zaimpregnowane będą bardziej odporne na wilgoć oraz inne czynniki zewnętrzne, jak choćby letnie słońce. Po sezonie dobrze jednak je schować lub zabezpieczyć. Nie jest to często łatwe ze względu na ich dużą wagę. Drewniana huśtawka ogrodowa czy ława to już natomiast wyposażenie, które niejednokrotnie montujemy w danym miejscu na stałe. Zaletą mebli drewnianych jest niepodważalnie ich atrakcyjny wygląd.

 

Dokładnym przeciwieństwem są meble plastikowe. Są najbardziej odporne na zewnętrzne czynniki atmosferyczne. Są też lekkie i łatwo je przenosić oraz schować na zimę. Ich sena jest dużo niższa niż cena mebli drewnianych. Posiadają jednak jeden zasadniczy minus – nie wyglądają szczególnie atrakcyjnie. Obecnie mamy do wyboru wiele rodzajów. Można z pewnością wybrać wśród nich coś dla siebie. Nie osiągniemy jednak tak dobrego efektu estetycznego jak w przypadku drewna czy ratanu.

 

Huśtawka czy hamak ogrodowy?

 

Szczególnie wśród rodzin z dziećmi – choć nie tylko – popularne są elementy wyposażenia ogrodu typu huśtawka ogrodowa czy mini plac zabaw. Wykonywane są one zwykle z drewna. Musimy się więc spodziewać, że będą wymagały odpowiedniej konserwacji. Dobrą i prostą alternatywą dla rzeczy takich jak  huśtawki ogrodowe drewniane może okazać się zwykły hamak ogrodowy. Jest tani, łatwy w montażu i demontażu, oprócz sporadycznego prania nie wymaga konserwacji. Jedynym wymogiem było do niedawna posiadanie w ogrodzie dwóch drzew w odpowiedniej odległości. Teraz natomiast i to można obejść, ponieważ w sprzedaży dostępne są hamaki ze specjalnym stelażem, na którym rozwieszamy hamak. Z pewnością zagwarantuje on naszym podopiecznym równie dobrą, jeśli nie jeszcze lepszą zabawę niż klasyczna huśtawka.

 

Kupując, wyposażenie do ogrodu, musimy przede wszystkim określić, jakie czynniki są dla nas przeważające. Czy pierwsze miejsce zajmuje wartość estetyczna? A może ważniejszy jest czynnik praktyczny, zastosowanie, łatwość użytkowania? Decyzja należy do nas.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>