Aranżacje ogrodów

Polskie społeczeństwo systematycznie się bogaci dzięki czemu coraz więcej rodzin może pozwolić sobie na zakup domów z ogrodami. Zmienia się nie tylko nasz stan posiadania, ale i sposób myślenia oraz architektura, w tym oczywiście ogrody. Śląsk to jeden z zaskakujących przykładów na zmiany w każdej z tych kategorii.

Nasze południowe województwo swego czasu zyskało sobie reputację brzydkiego, zanieczyszczonego miejsca o nieciekawej urbanistyce. Obecnie jest to bardzo krzywdzący stereotyp, który zmienia się podobnie jak wspomniana wcześniej mentalność i architektura. Ogrody, Śląsk – obecnie te dwa słowa umieszczone obok siebie nie budzą zdziwienia – postindustrialny region wyładniał i stał się bardziej zielony. Odwróconego trendu nie trzeba daleko szukać: Katowice lansują się jako miasto ogrodów. Moda na ładny ogród rozwija się w całej Polsce. O czym należy pamiętać podczas budowy zielonego zakątka?

Ogrody(Śląsk, czy inne miejsce) aranżujemy pamiętając o uwzględnieniu wielkości działki. Niby rzecz oczywista, ale wbrew pozorom często umyka. Dobrym pomysłem jest dopasowanie wyglądu ogrodu do prezencji wnętrz w domu – uzyskamy wtedy harmonię i estetyczną spójność. Warto pomyśleć o dodaniu kącika przeznaczonego na spędzanie w nim wolnego czasu: w zależności od potrzeb może to być np. zakątek grillowy lub zacisze przeznaczone do czytania książek. Bardzo cennym dodatkiem będzie woda w postaci oczka lub – jeśli możemy sobie na to pozwolić – fontanny lub jeziorka. Aranżacja ogrodu to temat rzeka, którego nie sposób streścić w jednym wpisie, dlatego temat rozwiniemy w kolejnych wpisach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>