Bruk a aranżacja ogrodów

aranżacja ogrodów sląskNawierzchnia, doskonale nam znana z ulic starych miast Krakowa, Warszawy, czy Poznania, to nieprzemijające rozwiązanie na osiągnięcie stylowego podłoża wokół naszego domu. Świetnie wyglądający i nadający tchnienie klasyki bruk, doskonale sprawdzi się w każdym jednym ogrodzie, czy terenie wokół naszego budynku. Materiałów, by skorzystać z tej alternatywy, jest trochę, a dodatkowo, wyżej wymieniona struktura daje nam sposobność stworzenia niepowtarzalnych wzorów i mozaik, bowiem kostka tego typu charakteryzuje się rozmaitością form, właściwości i odcieni.

Jak już wcześniej powiedziałem, rodzajów budulców mamy w tej kategorii kilka. Aranżacja ogrodów może zatem przebiegać różnorako i dać rozmaite efekty, w zależności od tego, na co się zdecydujemy. Może więc być to bruk wykonany z granitu (o przeróżnych barwach – od szarych do czerwonych, ze specyficzną, krystaliczną strukturą), bazaltu (nawierzchnia bardzo trudno ścieralna, odporna na działanie czynników chemicznych), czy klinkier (wykorzystywany także jako popularna „cegiełka” na ścianach).

 

To najpopularniejsze z budulców, bez których nie obeszłaby się niejedna atrakcyjna aranżacja ogrodów. Śląsk jest tu najlepszym przykładem. To szczególny region, w którym mieszkańcy muszą bardziej myśleć o sadzy i zanieczyszczeniach w powietrzu. Ankiety dowodzą, że mieszkańcy województwa śląskiego najczęściej wybierają właśnie różne rodzaje kostki – jako nawierzchnię najłatwiejszą do utrzymania w czystości.

Pozostaje jeszcze kwestia kompozycji, jaką zechcemy w swoim otoczeniu osiągnąć. Bardzo, ale to naprawdę bardzo wiele pomysłów możemy zrealizować, o ile jesteśmy kreatywni, no i dysponujemy odpowiednim zasobem finansowym, wszak bruk nie jest może najtańszym wyjściem, ale niezwykle urokliwym. Miejmy świadomość, że uposażając okolicę w tak zaszczytny produkt, gwarantujemy jej solidność na długi, długi czas. Unikamy także uciążliwego, kontuzjogennego błota, a naszym dzieciakom dostarczamy powierzchni na kredowe popisy w nieskrępowany sposób.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>