Gres polerowany – prosty sposób na lśniącą podłogę

Lśniąca i pięknie prezentująca się podłoga. Kto z nas o tym nie marzy? Do uzyskania takiego efektu najlepiej nadają się płytki z gresu polerowanego. Ale co to tak właściwie jest?

Gres polerowany to nic innego jak płytka ceramiczna wyprodukowana z drobno zmielonej kamionki szlachetnej. Składa się z mieszaniny kaolinu, glinu, piasku kwarcowego, szamotu i skalenia. Połysk nadaje solidne wypolerowanie płytki po wypaleniu.

Decydując się na wybór tego rodzaju nawierzchni na swoją podłogę, należy wziąć pod uwagę kilka ważnych aspektów:

1). Gres polerowany jest śliski

Szczególnie śliski jest mokry gres. Decydując się na zastosowanie gresu polerowanego w domu, należy wziąć to pod uwagę.

2).Gres polerowany łatwo zabrudzić

Tego typu podłoga nie jest niestety zbyt odporna na zabrudzenia oraz porysowania. Jego polerowanie obniża plamoodporność, ponieważ podczas tej czynności otwierają się mikropory. Receptą na to jest jednak odpowiednie impregnowanie płytek. Użycie impregnatu przedłuży trwałość płytek oraz ochroni je przed plamami.

3).Jak właściwie czyścić gres polerowany?

Największym problemem w codziennej pielęgnacji takiej podłogi, są powstające smugi podczas czyszczenia. Jak temu zaradzić? Tutaj pomoże wybór odpowiedniego środka do mycia o odczynie zasadowym. Kolejnym sprawdzonym, choć dość nietypowym sposobem na pozbycie się smug z gresu polerowanego, jest stosowanie płynu do czyszczenia nagrobków.

Gres polerowany to jeden z najefektowniejszych rodzajów płytek ceramicznych. Elegancki wygląd sprawia, że coraz więcej ludzi decyduje się na taki rodzaj podłogi. Jest to jednak materiał wymagający, którego codzienna pielęgnacja może okazać się trudna dla początkowych użytkowników. Jednak odpowiednie środki czyszczące, pozwolą nam w pełnin cieszyć się z pięknego blasku, jaki nam dadzą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>