Jak przygotować ogród na wiosnę.

W końcu kończy się zima i wszyscy zapaleńcy prac ogrodowych będą mogli zakończyć zimowy letarg i zacząć pracę w swoich ogrodach. Rozpoczyna się okres przygotowywań, kopania, sadzenia i użyźniania. Im lepiej przygotujemy swój ogród na okres wegetacyjny tym będzie piękniej wyglądał przez cały okres jego trwania.

Wiosna jest najbardziej pracowitym okresem w roku ogrodnika. Od porządków i przygotowań wiosennych będzie zależał wygląd ogrodu przez większą część roku. Dlatego warto przyłożyć się do wiosennych porządków i dobrze rozplanować rozmieszczenie roślinności w ogródku. Ciekawą bazą na pomysły na ogród mogą być botaniczne ogrody Mikołów, gdzie znajdziemy bogatą florę oraz ciekawe kompozycje.

Pamiętajmy żeby przy planowaniu rozsadzania roślin wziąć pod uwagę okresy kwitnięcia każdej z nich. Żeby uniknąć pustych „placków” bez kwitnących roślin mieszajmy je. Spowoduje to, że ogród będzie ewoluował wraz ze zmianą miesięcy i nie będzie w nim pustych przestrzeni.

Istotną sprawą jest też sprawdzenie przed zasadzeniem posiadanych cebulek. Wszystkie, na których pojawiły się czarne, brunatne lub gnijące plamy wyrzućmy. Nie wyrosną z nich zdrowe i piękne rośliny. Cebulki, bulwy oraz kłącza zasadź do gruntu pomiędzy drugą połową kwietnia, a pierwszą połową maja.

Jeśli już nie możesz się doczekać wiosennych robót przy rabatkach, to możesz zacząć wykonywać już wstępne przygotowanie jednak nie śpiesz się z sadzeniem roślin, bo w trakcie nocnych przymrozków mogą jeszcze odmarznąć. Jeśli szukasz ciekawych inspiracji możesz odbyć wycieczkę do ogrodu botanicznego i tam poszukać pomysłów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>