Kostka brukowa

now browsing by category

 

Ogrody, Mikołów i profesjonalizm

ogrody mikołówSpecjaliści jednogłośnie potwierdzają, że kostka granitowa, ogrody, Mikołów i profesjonalizm to synonimy. Miasto to udowadnia bowiem szerokie zastosowanie wyżej wymienionej i to właśnie nań opiera swe budownictwo. Dzięki temu szczecińskie mosty, drogi, chodniki czy podjazdy do gospodarstw domowych są wprost zdominowane przez taki granit.

Read More…

Tarasy wykończone płytkami

tarasyTarasy ogrodowe prezentują się naprawdę dobrze wówczas, gdy zastosujemy doń kostkę brukową. Aby to zrobić, nie trzeba dużych nakładów finansowych ani pomocy specjalisty, ponieważ wszystko zrobimy sami. Wystarczy jedynie kierować się poniższymi radami.

Read More…

Aranżacja ogrodów a wzory kostki brukowej

aranżacja ogrodówKształty, rozmiary i wzory kostki brukowej – oto cechy, na które trzeba zwrócić uwagę przy jej wyborze, ponieważ w przeciwnym razie z pewnością nie uda się nam wybrać tej pasującej do wystroju pozostałych elementów naszego domostwa bądź innego otoczenia, gdzie owa kostka ma zagościć. Zanim jednak sięgniemy po wzory kostki, które przyciągają oczy w największym stopniu, należy zapoznać się z kwestią kształtu. Aranżacja ogrodów czy tarasów i wybór nawierzchni, wcale nie są tak proste.

Ten zaś może być naprawdę różnoraki, a wszystko to w zależności od charakteru domu, wnętrz i tak dalej. Możemy więc znaleźć kostki kwadratowe i prostokątne, kostki tworzone indywidualnie pod kątem klienta, kostki w rombach, kostki do łuków, okręgów, kostki do schodów i wiele, wiele innych. Operowanie kształtem to jednak nie wszystko, ponieważ równie istotne jest operowanie rozmiarem. Większe i mniejsze elementy tworzą bowiem bardzo ciekawe kompozycje, nadają powierzchni pewnej formy uroku oraz nie odciągają od elementów okolicy

Kolory i wzory kostki brukowej a aranżacja ogrodów

 

Ostatnim kwestia, którą nasza aranżacja ogrodów może obejmować, to wreszcie wzory kostki różnorodne, które pozwalają właściwie na nieograniczoną dowolność w komponowaniu. Pamiętajmy jednak, że zbyt duża różnorodność daje negatywny efekt, dlatego przestrzeń powinna być zagospodarowana w sposób właściwy. Tu trzeba wspomnieć również o kolorystyce, która może nadać klimat barwny czy jednolity lub która pozwoli na uzyskanie maksymalnej głębi. Podsumowując, jeżeli ktoś kojarzy kostkę brukową ze zwykłym szarym prostokątem, czym prędzej od tego wyobrażenia powinien odejść.