Na długie letnie wieczory

zadaszenieKto z nas nie marzy o własnym domu z wielkim zielonym ogrodem, w którym można spotykać się ze swoimi znajomymi, mile spędzając czas na tarasie i robiąc  grilla?
Marzenia takie ma bardzo wiele osób, a co najważniejsze, większość z nich potrafi je zrealizować.
Czasem jednak wszystkie nasze plany domowych przyjęć potrafi zepsuć zła pogoda. Jak się chronić przez jej kaprysami w takich sytuacjach? Bardzo dobrym rozwiązaniem takiego problemu są zadaszenia tarasów, które pomogą nam ochronić się przed deszczem, równocześnie nie zabijać uroku spędzania wieczorów na świeżym powietrzu w naszym ogrodzie.

Zadaszenia tarasów bardzo często możemy spotkać już wraz z planem naszego domu, jako część jego elementów wykończeniowych. Najczęściej wykonujemy jest z drewna lub cegły, a zależy to w dużej mierze od stylu jakie prezentuje nasz dom. Takie zadaszenia tarasów są jednak zazwyczaj stałe, co automatycznie pozbawia nas możliwości opalania się w ciepłe dni lub leżakowania.

Dodatkowo pokrycie dachu z blachy lub tak zwanej papy bitumicznej zabija urok tarasu tworząc z niego pewnego rodzaju ganek. W zależności od gustów może się to podobać lub nie, jednak zdecydowanie więcej jest zwolenników tradycyjnej formy tarasu. Jeśli my także należymy do tego grona możemy poprosić architekta o zmianę planu budowy naszego domu.

Równocześnie zadaszenia takiego możemy się pozbyć już wtedy, kiedy uznamy je za mało praktyczne. Oba rozwiązania wiążą się jednak ze sporymi dodatkowymi kosztami budowy, co nawet bez tego nie jest małym wydatkiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>