Nawierzchnia do nowoczesnych aranżacji

ogrody mikołówJeśli Twój dom jest zaprojektowany na modłę nowoczesną,  z pewnością zechcesz podobnie urządzić ogród. Powinien on pasować do całości, tak by utrzymana była ona w jednorodnej stylistyce. Przy wykonywaniu ścieżek czy podjazdów można zdecydować się na nawierzchnię nowoczesną lub uniwersalną. Jaki materiał wybrać?

Jeśli chodzi o ogrody i taras, najlepiej sprawdzają się nawierzchnia brukowana oraz płytki z gresu. Kostka brukowa kojarzy się wielu z nas ze stylem raczej archaicznym i ozdobnym, a to ze względu na jej długą historię oraz na ornamentacyjny charakter. Faktycznie – przy nowoczesnym projekcie domu odpuśćmy sobie raczej ozdobne wzory kostki, łuki, fale i zdobienia. Zrezygnujmy też z drobnych elementów na rzecz dużej kostki.

Duża kostka brukowa wygląda bardzo nowocześnie. Aby wzmocnić ten efekt, wybierz jasne elementy – białe i piaskowe. Możesz też dla kontrastu zestawić je z szarościami i czernią. Nawierzchnia dobrze wpasuje się w styl całości otoczenia, a przy tym będzie praktyczna i wytrzymała. Kostka jest odporna na działanie czynników zewnętrznych i nie wymaga specjalnej konserwacji ani skomplikowanego czyszczenia. szczeliny pomiędzy jej elementami pozwalają na wnikanie wody wgłąb ziemi, dzięki czemu w ogrodzie nie będą powstawać kałuże.

Alternatywnie możesz zdecydować się na płytki z gresu. To również rozwiązanie praktyczne  i atrakcyjne jeśli chodzi o stronę wizualną. Zrezygnuj jednak z płyt polerowanych. Owszem, wyglądają pięknie i nowocześnie – nie sprawdzą się jednak podczas deszczu i śniegu, ponieważ pod wpływem wody stają się bardzo śliskie.

Jeśli chodzi o ogrody, Mikołów, Gliwice i Katowice, czyli nasze najbliższe okolice, to miasta, w których często wybieraną nawierzchnią jest własnie kostka. Jeśli postawisz na powierzchnie prostokątne i kwadratowe o ostrych brzegach, uzyskasz nowoczesny efekt, który dobrze skomponuje się z projektem twojego domu i ogrodu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>