Ścieżki ogrodowe – bo siła tkwi w szczegółach

Ścieżki pełnią w ogrodzie funkcję dekoracyjna oraz praktyczną. Pozwalają rozplanować układ zielonego zakątka i połączyć ze sobą jego poszczególne obszary. Mogą tez nadać mu ciekawszego wyglądu. W dzisiejszym wpisie podpowiemy, w jaki sposób je projektować, by jak najlepiej spełniały swoje role.

 

Przede wszystkim trzeba uświadomić sobie, co mają wnieść do naszej zielonej świątyni ścieżki ogrodowe oraz po co chcemy je zrobić. Jeśli zależy nam wyłącznie na pojedynczej dróżce od furtki do drzwi, sprawa jest łatwiejsza. Jeśli jednak chcemy zorganizować cały ogród, będziemy musieli położenie ścieżek rozważnie rozplanować. Zastanówmy się, które jego segmenty powinny być ze sobą połączone, a następnie wybierzmy najdogodniejsze po temu miejsca – tak by ścieżki zajmowały jak najmniej przestrzeni i aby przecinane nimi połacie zieleni zachowały zadowalającą powierzchnię.

 

Kiedy już rozplanujemy położenie ścieżek, zastanówmy się nad materiałem, z którego je wykonamy. Doskonale nadaje się do tego kostka brukowa, która pięknie sprawdza się, jeśli chodzi o ogrody. Zapobiega ona powstawaniu kałuży i ułatwia wsiąkanie wody w ziemię podczas podlewania czy opadów deszczu. Elementy bruku są niewielkie, a szczeliny między nimi nie dopuszczają do powstawania kałuży. Ścieżki ogrodowe wyłożone kostką brukową pięknie wyglądają. Mamy też szerokie możliwości, jeśli chodzi o ich kolor i wzory. Możemy ozdobić naszą ścieżkę wielobarwną mozaiką lub sprawić, że będzie wyglądała niczym oryginalny szlaczek wśród zieleni.

 

Ścieżki ogrodowe sprawiają, że przestrzeń staje się logicznie zaaranżowaną całością. Mogą również nadać jej pięknego wyglądu. Jeśli czujesz, że w Twoim projekcie czegoś brakuje, być może jest to właśnie ten element. Ścieżki pięknie zdobią ogrody. Gliwice i jedna z realizacji firmy Ogrody Drama najlepiej tego dowodzą: http://www.ogrodydrama.pl/realizacje. Przy wybraniu odpowiedniej nawierzchni możemy zdziałać naprawdę wiele.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>