Tarasy wykończone płytkami

tarasyTarasy ogrodowe prezentują się naprawdę dobrze wówczas, gdy zastosujemy doń kostkę brukową. Aby to zrobić, nie trzeba dużych nakładów finansowych ani pomocy specjalisty, ponieważ wszystko zrobimy sami. Wystarczy jedynie kierować się poniższymi radami.

Zacznijmy od dokładnego przemyślenia projektu. Tarasy z kamienia muszą bowiem współgrać z ogrodem oraz z chodnikami. Warto zastanowić się też nad ewentualnymi zagrożeniami podczas budowy (na przykład w postaci linii elektrycznych). Potem trzeba zaplanować dokładne miejsce nań przy użyciu kołków i sznurków. Świetnie sprawdza się po prostu prostokąt. Potem wytnijmy trawnik i wykopmy tam dziurę na wysokości osiemnastu centymetrów głębokości i wyłóżmy ją za pomocą folii (służącej do wylewu fundamentów oraz żwiru).

 

Tarasy od krawędzi

Tarasy z kamienia i właściwie jakiekolwiek inne najlepiej zacząć od krawędzi. Jest to nie tylko prostsze, ale też minimalizuje ryzyko wszelkich pomyłek, które nieraz mogą się trafić. Wzorcem niech będzie prowadzenie kostki na wzór litery L. Wbijajmy kolce do podtrzymania krawędzi, a szczeliny wypełnijmy piaskiem (rozsypać po kostce, ale rozprowadzić przy użyciu miotły). Potem tylko woda, aby spłukać nawierzchnię i ustabilizować całość i gotowe – taras został wykonany wzorowo, a my możemy zeń bez większego kłopotu korzystać. Oczywiście jeśli nie czujemy się na siłach, zawsze można sięgnąć po pomoc specjalisty, który wszystkie wyżej przedstawione czynności wykona, pobierając za to oczywiście stosowną opłatę. Jeśli jednak na taki ruch się zdecydujemy, konieczne jest właściwe dobranie owego specjalisty, ponieważ na rynku istnieje sporo pseudo fachowców, którzy tarasy mogą jedynie zepsuć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>