Wzory kostki brukowej

ogrodyObecnie do wyboru mamy bardzo wiele rodzajów kostki: rozmaite kolory, faktury i rozmiary. Kostka brukowa różni się rodzajem krawędzi, kształtami i wieloma innymi cechami. Jaką wybrać? Które elementy są najbardziej uniwersalne, a które najbardziej stylowe?

Z kostki brukowej można stworzyć piękną i oryginalną powierzchnię w ogrodzie czy na tarasie. D wyboru mamy różne elementy i wzory kostki. Niektóre z nich można ze sobą łączyć dla uzyskania niepowtarzalnego efektu.

Jeśli chcesz, by twój ogród wyglądał naprawdę wyjątkowo, możesz pokusić się o ułożenie wzorów z kostki o różnych kolorach na ścieżkach czy podjeździe. Dobrze wyglądają kontrastowe połączenia kolorystyczne. Aby  uzyskany efekt zachować na długo, najlepiej jest konserwować kostkę specjalnymi środkami do impregnacji betonu, które pomogą chronić kolor.

Ostatnio modne stało się również łączenie różnych wielkości kostki. Duże elementy są efektowne, lecz nie pozwalają na wykładanie zaokrąglonych powierzchni. Z tego powodu łączy się je z małą kostką o zaokrąglonych brzegach, która umożliwia tworzenie zaokrągleń, fal i łuków.

Duża kostka ma charakter nowoczesny, szczególnie ta o ostrych brzegach. Doskonale będzie wyglądała na tarasie. Jest uniwersalna i elegancka. Mała kostka zaś daje nieograniczone możliwości układania. Doskonale nadaje się do układania ścieżek ogrodowych. Ciekawe wzory kostki pomogą stworzyć romantyczny zielony zakątek i będą doskonale komponować się z zielenią.

Jeśli chodzi o wzory kostki, wybór jest naprawdę duży. Chyba nic nie daje takich możliwości projektowania utwardzonych powierzchni jeśli chodzi o ogrody. Bruk to nawierzchnia ponadczasowa i nieśmiertelna z powodu swoich niepodważalnych zalet.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>