Wzory kostki – w kwestii kształtu i nie tylko

Kostka brukowa jest niezwykle dekoracyjnym materiałem, jeśli chodzi o kreowanie powierzchni zewnętrznych. Wystarczy jedynie odrobina fantazji i dobry pomysł, by stworzyć z jej pomocą prawdziwe arcydzieło we własnym ogrodzie. Warto przejrzeć oferty producentów, by dowiedzieć się, w czym możemy wybierać. Gama produktów jest bowiem o wiele szersza niż jeszcze kilkanaście lat temu.

 

Jeśli chodzi o nowoczesne wzory kostki, do wyboru mamy najróżniejsze kolory, kształty i wielkości. Era szarych sześcianów dawno minęła. Najpopularniejsze ciągle są kostki o prostokątnym lub kwadratowym kształcie doskonale nadające się do tworzenia ścieżek wykładania tarasów, schodów czy podjazdów. Wybierać możemy jednak również wśród kształtów bardziej fantazyjnych. Ciekawą alternatywą jest postarzana kostka o nieregularnym kształcie. Pozwoli ona na stworzenie powierzchni w klimacie starych, średniowiecznych uliczek.

 

Przy projektowaniu elementów brzegowych możemy wybrać zamiast tradycyjnych obrzeży ich ciekawszą formę – wzory kostki o zaokrąglonych brzegach w formie rombów. Doskonale nadają się one do wyznaczania łuków i okręgów. To idealny materiał do subtelnego i dokładnego kształtowania przestrzeni.

 

Ciekawe efekty możemy osiągnąć nie tylko operując nie tylko kształtem. Warto poeksperymentować z wielkościami. Połączenie większych i mniejszych elementów pozwoli na uzyskanie ciekawszej faktury. Dla wydzielenia stref nawierzchni warto wykorzystać materiały w kontrastowych kolorach. Pozwoli to na stworzenie wyraźnego rysunku.

 

 

Ciekawe wzory kostki, rozmaite kolory, wielkości i kształty, dają nam nieograniczone pole do popisu. Z ich pomocą możemy zaprojektować nawierzchnię jedyną w swoim rodzaju, tak malowniczą, jak nasz ogród.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>